Монітор викладача
В такому мережевому варіанті система "КАРКАС" діє таким чином. У навчальному класі (ВЦ) на кожному з комп'ютерів встановлена система "КАРКАС". У якості моніторингу тестування вибирається, наприклад, десятий комп'ютер, для якого буде працювати викладач або який помічник. У режимі монітора викладача встановлюється з'єднання з кожним із комп'ютерів ВЦ . У результаті встановлення з'єднань з комп'ютерами ВЦ з'являється активний список користувачів, які можуть бути підключені до навчання та тестування.
При установці з'єднання "монітора" викладача з комп'ютером студента останньому комп'ютеру повідомляється IP─адреса комп'ютера викладача, для того щоб в кінці система тестування переслала по мережі оцінки і протокол тестування.
У випадку, якщо в результаті зіткнення в мережі результат тестування не з'являється в таблиці, викладач за допомогою пункту меню «Оцінка» може отримати ці результати. Потім заповнюються поля форми програми «монітор»: дисципліна, фамілія викладача, факультет, курс, група ─ і натискається кнопка «Зберегти відомість».
«Монітор» викладача надає також і наступні можливості для контролю тестування та навчання студентів:
сканувати робочий стіл активного користувача. Це дозволяє викладачу в режимі реального часу контролювати, як студент працює за комп'ютером;
отримати список запущених програм на комп'ютері студента і в разі необхідності заблокувати непотрібні програми (пункт меню "LOG");
отримати оцінки тестування та протокол тестування;
встановити з'єднання з мережею комп'ютера за його IP─ адресою;
просканувати локальний набір і знайти активних користувачів для роботи з системою «КАРКАС»;
Кнопка «Зберегти відомість» призначена для створення відомості тестування у вигляді файлу MS Excel.
За допомогою кнопки "Протокол тесту" всі протоколи тестування, отримані з локальних комп'ютерів, збираються в один файл MS Excel, який можна записати на CD-диск.