Яндекс.Метрика {* Рейтинг@Mail.ru *}
 
Компьютерная система
КАРКАС: інструментарій для створення бази знань
    Реєстрація »         Забули пароль »

07 Февраль 2019
МОДЕЛЬ ІЄРАРХІЧНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ КЛАСТЕРНОГО АНАЛІЗУ Збірник наукових праць ХНУПС 2(56). Харків,  2018, с. 82 - 88. Розглядається модель ієрархічної функціональної системи предметної...

29 Апрель 2016
Складність динамічних систем Практика показує, що головною теоретично складних систем стає проблема прийняття рішень за наявності багатьох цілей. Динамічною слід вважати...

28 Апрель 2016
Формування компетентностей та їх оцінка за допомогою інтелектуальних тестів Розглядається модель функціональної системи динамічної предметної області, з урахуванням поняття розшарування баз знань до створення...

Моделі баз знань

Модель – це узгоджений набір формальних елементів, що описують суть. Модель допомагає у вирішенні низки завдань, наприклад, створення інтерфейсів між системою та людиною, приблизною оцінкою ефективності системи.
Модель предметної області (ПрО) – це частина реального світу, що відображається як клас чи сукупність класів реальних об'єктів.
Побудова моделі ПрО ґрунтується на понятті онтології (наука про буття, наука про природу речей та взаємозв'язок між ними). З позицій штучного інтелекту терміном онтологія можна визначити певний механізм, спосіб, який використовується для опису ПрО, зокрема базових понять цієї галузі, їх властивостей та зв'язків між ними. Іншими словами, онтологія складається з об'єктів ПрО, розбитих на кластери відповідно до деяких критеріїв, їх визначень та атрибутів, а також пов'язаних із ними правил виведення. Онтологія кодується таким чином, щоб об'єкти та властивості були доступні програмним агентам.
Чіткого кордону між базою знань та онтологією ПрО немає. Онтології можуть використовуватися для представлення знань про поняття ПрО та можливі відносини між ними, а також для опису змісту Web-сторінок. Крім того, онтології можна використовувати при побудові баз знань не тільки експертних систем, але також будь-яких інших додатків.

Моделі баз знань (медицина)

Моделі баз знань (економіка)

Розглядаються різні моделі БЗ засновані на економічній інформації та орієнтовані оцінку страхових комерційних ризиків, вибір постачальника програмного продукту, визначення класу кредитоспроможності позичальника, вибору стратегії підприємства. Онтології розроблено за допомогою методики побудови БЗ у системі "КАРКАС".

Моделі баз знань (еколого-економічної діяльності)

Перехід від емпіричних оцінок до науково обгрунтованим методам прийняття екологічно вірних рішень лежить через створення експертних систем (ЕС) екологічного моніторингу, орієнтованих на оцінку та прогноз стану навколишнього природного середовища, що перебуває під антропогенним впливом.
P.S.
Системи навчання з елементами штучного інтелекту (монографія 2009)
 

 
Методичні рекомендації к дистанционному курсу ″Информатика и компьютерная техника″ (2007 VBA ACCESS)
Моделі баз знань (монографія 2010)
 
 
Методичні рекомендації до використання   експертно-навчальних систем для тестування знань з курсу ″Інформатика″(2006 тести 1 - 6)

Системи штучного інтелекту (лабораторний практикум 2009)
 
 
Методичні рекомендації до проведення контролю знани на базі інструментального засобу ″КАРКАС″ з навчальних дисциплін "Інформатика і комп'ютерна техніка" та "Інформатика" для студентів напрямів підготовки 0501 "Економіка і підприємництво" та 0502 "Менеджмент" усіх форм начання"
 
 

Моделі баз знань (інформаційні технології)

Представлені моделі БЗ, засновані на різній технічній інформації. Онтології розроблено за допомогою методики побудови БЗ у системі КАРКАС.

Моделі баз знань (різне)

Представлені моделі БЗ, засновані на різній технічній інформації. Онтологія розроблена за допомогою методики побудови БЗ в оболонці KARKAS.

Моделі баз знань (тести)


  


 
2012 г. it-karkas.com.ua
Володимир Бурдаєв

 
Контакти
Статті
Новини
Інформація для користувачів
Посилання
Мапа сайту

 
Рейтинг@Mail.ru

Copyright 2012 - it-karkas.com.ua
Розробка сайту - alphastudio.com.ua