Компьютерная система
КАРКАС: інструментарій для створення бази знань
    Реєстрація »         Забули пароль »

07 Февраль 2019
МОДЕЛЬ ІЄРАРХІЧНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ КЛАСТЕРНОГО АНАЛІЗУ Збірник наукових праць ХНУПС 2(56). Харків,  2018, с. 82 - 88. Розглядається модель ієрархічної функціональної системи предметної...

29 Апрель 2016
Складність динамічних систем Практика показує, що головною теоретично складних систем стає проблема прийняття рішень за наявності багатьох цілей. Динамічною слід вважати...

28 Апрель 2016
Формування компетентностей та їх оцінка за допомогою інтелектуальних тестів Розглядається модель функціональної системи динамічної предметної області, з урахуванням поняття розшарування баз знань до створення...

Загальні відомості

Система КАРКАС дозволяє як розробляти бази знань, прототипи експертних систем, так і може бути використана для адаптованого тестування та навчання студентів по локальній мережі.
Модель онтології предметної області в системі КАРКАС, складається з ієрархії класів предметної області, зв'язків між ними (правил висновку), які діють в рамках цієї моделі. У системі запропоновано онтологію механізму інтерпретації в умовах динамічної зміни її параметрів (базового класу, зв'язків між класами та взаємодії об'єктів класів). Система побудована за модульним принципом і тому має можливість підключення інших додаткових модулів. В архітектурі системи можна виділити наступні основні модулі: завантажувач; модуль для розробки бази знань; консультаційний модуль; модуль кластерного аналізу даних.
Модель предметної області розглядається як функціональна система, в результаті якої здійснюється організуючий вплив на всі етапи формування онтології. Класи і зв'язки між ними можна розглядати як логічну структуру функціональної системи.
У системі КАРКАС функціональна система є формалізованим відображенням предметної області у вигляді ієрархічної структури набору керуючих компонентів, які взаємодіють між собою для досягнення загальної мети.

Основними компонентами КАРКАС є такі: агент візуального редактора бази знань; агент логічного висновку (прямий, зворотний, косвенний висновки, формула Байеса); агент подсистемы объяснения; агент аналізатора тесту; модуль викладача; підсистема навчання.
В режимі тестування знань користувача програмна реалізація системи заснована на використанні клієнт-серверної технології на основі програмування сокетів. При цій системі реалізується клієнт-серверна взаємодія: великий клієнт — тонкий сервер, то є серверна частина реалізує тільки доступ до ресурсів системи (ідентифікація користувача, встановлення зв’язку з ним і отримання оцінок тесту від нього), а основна частина додатка (агент виведення машини, подсистема объяснение, база знань) знаходиться на клієнті.
Основна задача системи КАРКАС ─ це надання можливості отримання користувачами знань, умінь, навиків (компетентностей) по створенню моделей баз знань.


 
2012 г. it-karkas.com.ua
Володимир Бурдаєв

 
Контакти
Статті
Новини
Інформація для користувачів
Посилання
Мапа сайту

 
Рейтинг@Mail.ru

Copyright 2012 - it-karkas.com.ua
Розробка сайту - alphastudio.com.ua